Euroopa Liit kritiseerib Gruusia parteide otsustamatust

Euroopa Ülemkogu presidendi läkitatud diplomaadi Christian Danielssoni teinegi katse lepitada Gruusia poliitikuid kukkus läbi, mistõttu kostab Brüsselist ähvardusi rahakraanid kinni keerata.
Loe edasi

Naiskodukaitse: sinilille kandes annad au

1. aprillist algas igakevadine Sinilillekampaania “Anname au!”, millega naiskodukaitsjad koguvad annetusi kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide toetuseks. Oksjoni jaoks esemeid annetanud näiteks Marina Kaljurand, Joel Ostrat, Hendrik Sal-Saller, Anu Välba, Trad. Attack!, Gameboy Tetris, Inboil, Priit Kuusk, Liina Kersna, Inga Lunge, Koit Toome, Laura Põldvere, Ott Kiivikas ja Kristiina Šmigun-Vähi.  
Loe edasi

Raadiointervjuu Vikerraadios – vaktsiinipass ehk roheline digitõend

Vaktsiinipassi või Euroopa Komisjoni sõnastuses rohelise digitõendiga on seotud mitmed küsimused. Siiski soovitab Euroopa Parlament teemaga kiirelt edasi liikuda. Eesti saadik Marina Kaljurand selgitab.
Loe edasi

Marina Kaljurand korraldas arutelu – koroonavaktsiin kui inimkatse või abimees?

Europarlamendi saadik Marina Kaljurand (SDE) korraldas läinud neljapäeval online-arutelu, kus jagasid mõtteid vaktsineerimisest molekulaarbioloogid Madis Metsis ja Kaari Saarma. Kui Metsis usub, et vaktsineerimisest on kasu ja sellesse usub, siis Saarma hinnangul on tegu laias laastus inimkatsega.
Loe edasi

Marina Kaljurand: toetan Euroopa rohelist digitõendit

“Digitaalne roheline reisidokument, mida Euroopa Komisjon eile tutvustas, võimaldab näidata tegelikkuses Euroopa Liidu solidaarsust ja koostööd, mida senise kriisi ajal ei ole piisavalt olnud,” sõnas Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand.
Loe edasi

Eesti eurosaadikud kalduvad toetama katalaanidelt puutumatuse võtmist

Euroopa Parlamendis hääletatakse esmaspäeva õhtul kolmelt Kataloonia iseseisvuslaselt saadikupuutumatuse äravõtmise üle. Kuna tegemist on salajase hääletusega, jättis suurem osa seitsmest Eestist valitud saadikust oma otsuse enda teada, kuid nende vastustest võib aimata, et eestlaste enamus pigem toetab katalaanidelt immuniteedi äravõtmist.
Loe edasi

Marina Kaljurand: vaktsineerimise järjekorrad peaksid jõudma digiloosse

“Näiteks võtaksime maha suure koormuse perearstidelt ja pereõdedelt, kui näeksime vaktsineerimise järjekorda digiloost,” sõnas Euroopa Parlamendi saadik Marina Kaljurand.
Loe edasi

Otse kell 11: Kaljurand, Ilves, Mahlakõiv, Raud – Eesti digikuvand, küberjulgeolek ja Euroopa digipööre koroonaajastul

Forte vahendab täna, 25. veebruaril algusega kell 11 selle uudise vaates otseülekannet veebiseminarilt “Küberjulgeolekust ühiste digiteenusteni: kas ja kuidas mõjutab Euroopa Liidu digipööre maailma ja liikmesriike?”
Loe edasi

Ilves ja Kaljurand: Eesti seis COVIDiga seotud digilahendustega on katastrofaalne

Eesti riik on koroonaviiruse tõrjega seotud digilahenduste arendamisel katastrofaalselt halvas seisus ja see puudutab nii uut äppi HOIA kui ammu olemasolevat keskkonda Digilugu, leiavad president Toomas Hendrik Ilves ja Euroopa parlamendi saadik ja ÜRO digikoostöö paneeli liige Marina Kaljurand.
Loe edasi
1 2 3 28