MARINA KALJURAND | Sõjaline tegevus Mägi-Karabahhis on selleks korraks lõppenud, ent inimeste olukord halveneb tund-tunnilt

Võiks ju arvata, et sellega on Mägi-Karabahhi olukord lahendatud ja endine olukord taastatud, kui ei oleks mitut väga räiget rahvusvahelise õiguse rikkumist, kirjutab Euroopa Parlamendi saadik ja Lõuna-Kaukaasia delegatsiooni juht Marina Kaljurand. EL peaks lõpetama või vähemalt vähendama energiakandjate ostmist Aserbaidžaanist.
Loe edasi

Prantsusmaa ja Saksamaa valmistuvad Euroopa Liidu reformimiseks

Euroopa Liidu kaks suurt ehk Prantsusmaa ja Saksamaa valmistuvad selleks, et ühel päeval tõesti Ukraina, Moldova ning Lääne-Balkani riigid blokiga liituvad. Nii võib välja lugeda nädala alguses Prantsuse-Saksa töögrupi välja käidud dokumendist, mis pakub välja ideed Euroopa Liidu reformimiseks pärast järgmisi eurovalimisi 2024. aastal.
Loe edasi

Seitse kildu Euroopa aasta kõige tähtsamast kõnest. Ukraina osas valmistati eestlastele jõhker pettumus

Eesti eurosaadikud leiavad üksmeelselt: Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni aastakõne Ukrainat puudutav lõik jäi ootamatult lahjaks.
Loe edasi

ERISAADE | Riho Terras: Eesti on teel autokraatia poole. Marina Kaljurand: kindral tulistab puusalt

Kirglikus debatis ei nõustunud Kaljurand Terrase hinnanguga, et Kaja Kallase otsus mitte tagasi astuda viib Eesti autokraatia kursile. Terras süüdistas Kaljuranda omakorda silmakirjalikkuses.
Loe edasi

Jäätis, pasteeditort või pirakad kondid: kuidas tähistavad Eesti tuntud inimesed oma koerte sünnipäevi?

„Lemmikloom on ju pereliige, loomulikult tähistame ka tema sünnipäeva,” kinnitavad siinse loo koeraomanikud. Lemmiku tähtpäev on märgitud kalendrisse ning sünnipäevalast hellitatakse tema lemmiksnäkkidega.
Loe edasi

Eesti eurosaadikud jäid looduse taastamise määruse suhtes kahte leeri

Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikud jäid kolmapäeval toimunud hääletusel looduse taastamise määruse suhtes eri leeridesse: määrusega edasi minemise poolt olid reformierakondlased Andrus Ansip ja Urmas Paet ning sotsiaaldemokraat Sven Mikser, vastu hääletasid Jaak Madison (EKRE) ja Riho Terras (Isamaa), keskerakondlane Yana Toom jäi erapooletuks.
Loe edasi

FOTO | Mis juhtus? Marina Kaljurand liigub karkudel: sellest saab minu suvi

Europarlamendi liige Marina Kaljurand andis sotsiaalmeedias teada, et käis puusaliigese operatsioonil. Nüüd ootab teda ees kuni kaheksa nädalat karkudega.
Loe edasi

Reporteritund. Eurosaadikutega Strasbourgis tehisintellektist ja teistest teemadest

Kas tehisintellekt on oht või võimalus? Näiteks reaalajas automaatne näotuvastus avalikes kohtades – peaks see olema õiguskaitseorganitele keelatud või teatud juhtudel, kasvõi terroriaktide ennetamiseks lubatud? Kuhu soovib piiri tõmmata Euroopa Liidu kodanikke esindav Euroopa Parlament?
Loe edasi

Loomafoorum: “Loomade elu peab olema väärikas.”

Pühapäeva kogunes mitmekesine seltskond Tiina Toometi ja Eesti Loomakaitse Seltsi poolt kokku kutsutud Esimesele Sõltumatule Loomafoorumile. Foorumil osalejad kuulasid ettekandeid ja paneeldiskussioone ning arutlesid koos esinejatega kuidas muuta loomakaitse Eestis veelgi tõhusamaks.
Loe edasi
1 2 3 47