VILJA KÜSIB | Marina Kaljurand: Putiniga ei tule läbi rääkida, ta tuleb süüdi mõista

Putiniga tuleb läbi rääkida selleks, et vabastada Aasovi sõdurid, kuid Ukraina tuleviku asjus ei ole temaga midagi arutada, ütleb eurosaadik Marina Kaljurand. „Ta tuleb süüdi mõista rahvusvahelises tribunalis.”
Loe edasi

Euroopa Parlamendi saadikud Esimeses Stuudios

Euroopa Komisjoni on teinud ettepaneku keelata Venemaa nafta import. Ungari peaminister Viktor Orban on olnud seni selle suhtes kõige kriitilisem liikmesriik, sest sõltub täielikult Vene gaasist ja naftast.
Loe edasi

Marina Kaljurand võrdleb sõda Ukrainas holokaustiga: üks asi on teada, et see toimus, aga täiesti teine asi pääsenutega sellest rääkida

Marina Kaljurand jagas Pere ja Kodu kaaneloos ka oma mõtteid Ukrainas toimuva sõja kohta, võrreldes seda holokaustiga — üks asi on teada, et see toimus, aga täiesti teine asi pääsenutega sellest rääkida.
Loe edasi

Marina Kaljurand tunnetab mõne puhul väsimust sõjast ja muret hinna­tõusude pärast: see on mulle täiesti vastuvõetamatu

Marina Kaljurand nendib ajakirja Pere ja Kodu maikuu kaaneloos, et tunnetab mõne kolleegi puhul juba väsimust sõjast ja muret pigem hinna­tõusude pärast. “See on mulle täiesti vastuvõetamatu,” lausub ta sügava murega.
Loe edasi

PERE JA KODU KAANELUGU | Marina Kaljurand: ma ei oska lapselastele seletada, mis on sõda. Kuidas rääkida, et temavanused lapsed surevad seal?

“Olen tüüpiline töötav vanaema, lihtsalt mina töötan Brüsselis ja kodutee on pikk,” ütleb Marina Kaljurand. Kõik nädalavahetused veedab ta Eestis lapselastega.
Loe edasi

EUROOPA ERISAADE | Kaljurand ja Madison näevad EL-i ühtsuse mõrasid Ukraina toetusel, Ansip mitte. „Sõda lõppegu Vene kapitulatsiooniga!“

Eesti eurosaadikud arutavad, miks pole lennanud EL-is Kaja Kallase plaan Vene energiamaksed osaliselt erifondi suunata. Oli plaan väheambitsioonikas? Või hoopis osadele liiga kange?
Loe edasi

Kantar Emor: Eesti elanikud usaldavad kõige enam Alar Karist

Eesti elanikud usaldavad poliitikutest kõige enam Alar Karist, Kersti Kaljulaidi ja Marina Kaljuranda, selgub Kantar Emori poliitikute usaldamise uuringust. Kaja Kallase usaldusväärsus on viimaste kuudega peaaegu kahekordistunud.
Loe edasi

Euroopa Parlament tahab kõikide palgad avalikustada

Uus direktiiv kaotaks liikmesriikides palgasaladuse nõude ja seeläbi soolise palgalõhe.
Loe edasi

EP sotsiaaldemokraadid on rahuolematud Saksa kantsleri viivitamisega relvaabi andmisel

Euroopa Parlamendi suuruselt teine fraktsioon on sotsiaaldemokraadid, kuhu Eestist kuuluvad Marina Kaljurand ja Sven Mikser.
Loe edasi
1 2 3 39