SUUR LUGU: Eesti eurosaadikud hindavad, kuidas sai hakkama Juncker ja millega peaks tegelema von der Leyen

Täna, mil europarlament hääletab uue Euroopa Komisjoni ametisse astumise üle, on paslik teha väike ette- ja tagasivaade. Kõik kuus Eesti eurosaadikut andsid Delfi ja Eesti Päevalehe palvel hinnangu Jean-Claude Junckeri tööle ning ütlesid, mida nad tulevikult ootavad.
Loe edasi

Reporter: Missugune on eurosaadiku Marina Kaljuranna elu Brüsselis?

40 eesti naist hõivas Brüsselis ühe kohviku ja tõmbas peo käima. Miks nii juhtus ja kaua kannatas seda pidu pidada? Selgus, et niiditõmbajaks oli Marina Kaljurand, kes kogus europarlamendi valimistel viimati kõige rohkem hääli.  
Loe edasi

Eesti eurosaadikud on eri meelt, millal Euroopa Komisjon tööd saab alustada

Eestist valitud Euroopa Parlamendi saadikute hinnangud lahknevad selle üle, kas Euroopa Komisjoni uus koosseis saab 1. detsembril tööle hakata või lükkub see veel kaugemale tulevikku.
Loe edasi

Marina Kaljurand: „Kui Helmed ütlevad mõnes intervjuus midagi LGBT või tsiviilühiskonna kohta, on see homme Euroopa Parlamendi uudiste kokkuvõttes.“

„Kui Mart või Martin Helme ütleb mõnes intervjuus midagi LGBT või tsiviilühiskonna kohta, on see homme Euroopa Parlamendi uudiste kokkuvõttes,“ kinnitab kevadel europarlamenti valitud Marina Kaljurand, et Eestil hoitakse silm peal.
Loe edasi

Marina Kaljurand: Brexit hoiatas Exiti eest

Mõnikord tundub, et Eesti ajakirjanike lemmikspordiala on viimastel aastatel avaliku arvamuse küsitlustulemuste avaldamine, sest koguni kolm korda kuus saame me üksikasjaliku ülevaate mitu protsendipunkti on muutunud erakondade toetus. Aga mida te teate sellest, kuidas suhtuvad inimesed Eesti liikmelisusesse Euroopa Liidus?
Loe edasi

Välistund. Kas Eesti-Vene suhetes on restart võimalik?

Praegu valmistatakse ette Eesti välispoliitika arengukava 2030, üks selle olulisemaid punkte on suhted Vene Föderatsiooniga. Kahe riigi suhted on olnud viletsal järjel Eesti taasiseseisvumisest saati. Kas üldse on mõeldav minigisugune suhete restart või on see praeguses olukorras naiivsus? Nendele ja teistele küsimustele otsivad “Välistunni” saates vastust endine Eesti suursaadik Venemaal Marina Kaljurand, kes praegu on europarlamendi saadik, ning riigikogu väliskomisjoni liige Mihhail Lotman.
Loe edasi

Rahva toetus kliimaneutraalsuse osas langes märgatavalt, kui mainiti põlevkivienergia kasutamise võimalikku lõpetamist

Kui septembris avaldatud Eurobaromeetri tulemuste kohaselt toetas 85 protsenti Eesti elanikest Euroopa Liidu plaani majandus 2050. aastaks kliimaneutraalseks muuta, siis oktoobris Turu-uuringute AS-i läbi viidud küsitluses langes pooldajate arv 52 protsendi juurde. Küsitluste erinevus seisnes selles, et oktoobri uuringus märgiti ära ka võimalik põlevkivienergia kasutamise lõpetamine.
Loe edasi

Uuring: toetus EL-i kuulumisele on referendumiga võrreldes märgatavalt kasvanud

Eesti kuulumist Euroopa Liitu pooldab ligi kolmveerand Eesti kodanikest, mida on kaheksa protsendipunkti enam kui EL-referendumil 16 aastat tagasi, selgus teisipäeval avaldatud uuringutulemustest.
Loe edasi

Otse teisipäeval kell 12: Kaljurand ja Kivirähk esitlevad EL-i toetusuuringut

Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand (SDE) ja sotsioloog Juhan Kivirähk tutvustavad teisipäeval Euroopa Liidu liikmelisuse teemalise avaliku arvamuse küsitluse tulemusi. Kell 12 algavat uuringututvustust saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.
Loe edasi
1 2 3 15