Marina Kaljurand: Kaljulaid peab tõstatama ka Venemaale ebamugavaid teemasid

Eesti ja Venemaa poliitilised suhted on keerulised, nagu ka ELil ja NATO-l tervikuna. Seda enam tuleb kaaluda oma sõnumeid ja teemasid. Kindlasti tuleb tõstatada kahepoolseid küsimusi nagu piirileping, aga ka Venemaale ebamugavaid teemasid nagu Krimmi okupeerimine, sõjategevus Ida-Ukrainas, Venemaa küberrünnakud, kirjutab riigikogu liige ja endine Moskva suursaadik Marina Kaljurand (Sotsiaaldemokraadid).
Loe edasi

Naispoliitikute ühisavaldus: naised, ärme lase ennast marginaliseerida

Homme riigikogus tööd alustavat viis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna naispoliitikut – Marina Kaljurand, Helmen Kütt, Heljo Pikhof, Katri Raik ja Riina Sikkut – ütlesid ühisavalduses, et ehkki parlamendis on rohkem naisi kui kunagi varem, valitseb esmakordselt oht, et võrdõiguslikkuse teemadega võidakse seniselt teelt hoopis tagasi libiseda.
Loe edasi

Kaljurand: ainult remonditud maja pärast president Moskvasse minna ei saa

Ainult renoveeritud saatkonnahoone avamiseks ei saa president Kersti Kaljulaid minna töövisiidile Moskvasse ja selle külastuse taustal on ilmselt kaalutlusi, mida me täna ei tea, ütles endine välisminister ja suursaadik Moskvas, sotsiaaldemokraadist riigikogu liige Marina Kaljurand Postimehele.
Loe edasi

Kaljurand ja Paet: välispoliitika koosneb järjest rohkem sisepoliitikast

Uude riigikogusse pääsesid kaks endist välisministrit – sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand ja reformierakondlane Urmas Paet, kes jääb ilmselt edasi Euroopa Parlamenti. Koalitsiooni tegemist vaatavad nad esialgu opositsioonipingilt. Kuidas mõjutaks Eesti välispoliitikat EKRE võimalik saamine valitsuserakonnaks? Kahe eksministriga jõi hotellis Europa kohvi ajakirjanik Toomas Sildam.
Loe edasi

Käbi ei kuku… Marina ja Kaisa Kaljurand

Samal päeval, kui Eesti taastas iseseisvuse, kaotas Marina Kaljurand õnnetuses poja. Traagiline sündmus pani otsima elu mõtet. Ei tea, mis oleks saanud, kui poleks olnud tütar Kaisat ja abikaasa Kallet, nendib Marina Kaljurand. Varsti sündis perre poeg Kristjan ning tänapäeval teame me Marinat rõõmsameelse ja särava naisena. Kuidas elas perekond üle kõige raskemad hetked, aga ka teekonna helgem pool – see on jutuks pühapäeval kell 10.10. Saadet juhib Sten Teppan.
Loe edasi

Marina Kaljuranna soovitus: kui teile pakutakse võimalust olla välisminister või suursaadik, siis võtke see pakkumine vastu

„Kui teile kunagi pakutakse võimalust olla suursaadik või välisminister, siis võtke see pakkumine vastu,“ soovitas endine suursaadik ja välisminister, peatne riigikogu liige Marina Kaljurand tänasel esimesel rahvusvahelisel konverentsil „Naised igast ilmakaarest“.
Loe edasi

Valimistel veel käimata? Marina Kaljuranna soovitused valimispäevaks [KUULA INTERVJUUD]

Rääkisime hommikuintervjuus Marina Kaljurannaga sellest, kuidas möödus  tema pilgu läbi  valimiste-eelne  kampaania aeg. Millised on Eesti inimeste mured ja mõtted, kellega on rohketel kokkusaamistel vesteldud? Kuidas ja mille järgi teha oma otsus valimispäevaks, kui seda siiani veel teha pole osanud? Kuula intervjuud ja mõtle kaasa:
Loe edasi

Valimistund: Marina Kaljurand Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast [KUULA SAADET]

Valimised on ukse ees ja veel viimaseid päevi on võimalik tutvuda erinevate erakondade ja nende esindajate mõtete ning plaanidega. Kuula, milline inimene on Marina Kaljurand ja mida Tema soovib Eesti elu ja elanike heaks ära teha.
Loe edasi

90 SEKUNDIGA RIIGIKOKKU | Marina Kaljurand: tahan, et kõigil Eesti lastel oleks võrdsed võimalused

Õhtuleht andis kõigile riigikogu valimistel kandideerijatele võimaluse pöörduda segamatult valijate poole. 90 sekundit, poliitik ja kaamera vastamisi – keegi ei sega ja öelda saab täpselt seda, mis valimiste eel oluline. Kas närv peab vastu? Kellel lähevad sõnad sassi? Kelle jutus on iva? Kes võidab valija südame sekunditega? Kaamera ette astus Sotsiaaldemokraatliku Erakonna kandidaat Marina Kaljurand. Mida tal öelda on, vaata videost!
Loe edasi
1 2 3 10