Intervjuu Raadio Kuku Äratajas

Intervjuu Raadio Kuku Äratajas: Marina Kaljurand Euroopa Parlamendi Parlamendi COVID-19 otsused
Loe edasi

Marina Kaljurand: Mart Helme, ärge tegutsege Eesti riigi vastu!

Eurosaadik Marina Kaljuranna sõnul pingutavad välisministeeriumi diplomaadid selle nimel, et eestlased turvaliselt ja kiiresti kodumaale pääseksid. Siseminister Mart Helme oma väljaütlemistega teeb endise välisministri sõnul selle aga järjest keerulisemaks.
Loe edasi

ERISAADE | Marina Kaljurand: Euroopa jäi koroonakriisis hiljaks. Miks Mart Helme Soome siseministrile ei helista?

Eesti eurosaadik nendib, et Euroopa pole ühiseid lahendusi hästi käima saanud. „Mind riivab, kui näen, et Hiina tuleb appi Itaaliale ja Belgiale ja me ise omavahel ei suuda üksteist aidata.“
Loe edasi

Reporteritund. Põletavad teemad Euroopa Parlamendis

Ka Euroopa Parlamendis räägiti koroonaviiruse tõrjumisest ning koroonaviirus mõjutas ka parlamendi tööd. Viiruse leviku ennetamiseks sel nädalal lühemaks jäetud sessioonil jõuti käsitleda Euroopa Liidu järgmise perioodi eelarvet ning rändesurvet Kreeka-Türgi piiril. Saates teeme juttu ka Euroopa tehisintellekti strateegiast ning näotuvastuse kasutamisest. Saatejuht on Arp Müller.
Loe edasi

Naistepäev algab Marina Kaljuranna ja Kaevuri meeskooriga

Naistepäevalaupäeval, 7. märtsil kell 12.30 astub Jõhvi keskraamatukogu suure saali salongilõunal ühes meeskooriga Kaevur üles suursaadikust Euroopa Parlamendi liige Marina Kaljurand. Räägitakse naiste õigustest ja süüakse kringlit.
Loe edasi

Otse neljapäeval kell 11.30: arutelu “Naised poliitikas 100+”

Sotsiaaldemokraatliku erakonna naiskogu eestvedamisel toimub neljapäeval Toompeal seminar “Naised poliitikas 100+”, mis võtab luubi alla Eesti naiste enam kui sada aastat pika teekonna poliitikas ja otsib vastust küsimusele, kuhu ühiskond on jõudnud sajand pärast seda, kui naised said valimisõiguse. Kell 11.30 algavat arutelu saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee
Loe edasi

Kaljurand: europarlament reageerib koroonameetmetega üle

Euroopa Parlamendi (EP) otsus sulgeda parlamendihoone uksed külastajatele ning sulgeda ka EP esindused liikmesriikides, sealhulgas Tallinnas, on üle pingutatud, leiab eestlasest saadik Marina Kaljurand. Eesti saadik avaldas ka imestust, et miks tehakse siiski erandeid, näiteks keskkonnaaktivist Greta Thunbergile.
Loe edasi

Marina Kaljurand: kust läheb riigipiir küberterrorismi puhul?

Igal aastal võtab Euroopa Liit vastu mitusada seadust, mis kehtivad kõigi 27 liikmesriigi ehk rohkem kui 446 miljoni inimese jaoks. Kui palju aga teavad eestlased ise sellest, mida meie saadikud europarlamendis teevad? Eurosaadik Marina Kaljurand (SDE) kergitab loori oma tegemistelt ses masinavärgis.
Loe edasi
1 2 3 18