“Välisilm”: Eesti saadikud von der Leyeni esimesest ametiaastast

Eelmisel nädalal pidas Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen oma esimese olukorrast liidus kõne. Kuigi Nord Stream 2 gaasitoru teemal jäi tema sõnum laialivalguvaks, andis ta põhjaliku ülevaate enda komisjoni plaanidest.
Loe edasi

Von der Leyen rääkis jõulisemast ELi välispoliitikast

Olgu küsimus Hongkongis, Moskvas või Minskis, EL peaks seisukohti võtma selgelt ja kiirelt, kutsus Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen üles eile Brüsselis.
Loe edasi

Kaljurand: oleksin oodanud Leyeni kõnest rohkem enesekriitikat

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen pidas kolmapäeval oma esimese Olukorrast Liidus kõne. Eesti eurosaadik Marina Kaljurand (SDE) ültes, et tema oleks oodanud kõnest rohkem enesekriitikat.
Loe edasi

UUS! Minu Eestimaa- Marina Kaljurand

Hinnatud diplomaat ja poliitik Marina Kaljurand avastas metsade võlu juba pisikese lapsena. Nüüd tutvustab ta looduses liikumise kirge ka oma lastelastele. Marina viib vaataja ühte erilisse paika maakodu lähistel – oma lemmik marja- ja seenemetsa.
Loe edasi

EUROMONITOR | Saadikutest toetab Nord Stream 2 lõpule viimist vaid Yana Toom, kõik teised on vastu

Saksamaa nõuab Venemaalt selgitusi Kremli kriitiku Aleksei Navalnõi mürgitamise asjus. Osa Saksa poliitikuid on nõudnud sanktsioone – lõpusirgel oleva Nord Stream 2 projekti peatamist. Eesti Päevaleht küsis meie eurosaadikutelt, milline on nende positsioon.
Loe edasi

NEEME RAUD. SIIN > Inetud diskussioonid Eesti sisepoliitikas ei jää Euroopa tasandil märkamata

Väärtused loevad Euroopa Liidus rohkem kui varem. Seda mõju sai suvel tunda Poola, kes jäi toetusrahadest ilma, sest kuulutas end osaliselt «LGBT vabaks». Tulevaste valimiste ja kõneainet leidnud abielureferendumi eel arutlesid Kuku raadio saates «Neeme Raud. Siin» eurosaadikud Marina Kaljurand (SDE) ja Urmas Paet (RE). Kas ka Eestil on oht toetusrahadest ilma jääda?
Loe edasi

Võrdõiguslikkuse eksperdid: küberkiusajad matkivad poliitikuid

Sotsiaalministeeriumi korraldatud rahvusvahelise võrdõiguslikkuse teemalise konverentsi teema oli sel aastal hoolivad mehed. Marina Kaljuranna juhitud arutelul räägiti, kuidas ennetada ja tegeleda soopõhise küberkiusamisega, internetis leviva vihakõnega ning misogüünsete interneti kogukondadega.
Loe edasi

Mis muudab noored mehed vihaseks?

Kuidas võidelda netis leviva vihakõne vastu ja mis üldse teeb tänapäeva noored mehed vihaseks?
Loe edasi
1 2 3 22